Motto:     
My hrajem divadlo už dva tisíce let,
na prknech, která znamenají svět.
My hrajem divadlo a věčně budem hrát,
dokud svět světem bude stát.

úvodní stránka

historie I

historie II

historie III

statistika

stránka slávy

fotogalerie

hrálo se

kontakt

spřátelené weby

historie

Trocha statistiky

Je nesmírná škoda, že se do dnešní doby nezachovaly podrobnější záznamy činnosti poběžovického divadelního souboru z počátečního období. Divadelní kronika souboru byla založena zásluhou pana Jiřího Pelikána až počátkem 70. let a všechny údaje předcházející éry jsou zaznamenány pouze jako osobní vzpomínky hlavního aktéra ochotnického divadla v Poběžovicích. Najdeme zde tedy základní údaje o uváděných inscenacích, nikoliv už o případných reprízách. Ve své malé statistice se zaměříme na období 1969 - 2004.
Za těchto 35 let divadelní soubor Poběžovice dosáhl řady významných úspěchů. Bylo uvedeno celkem 38 premiér z české i světové dramatiky, hry historické i současné.
Do konce roku 2004 bylo - pokud se spolehneme na kronikářské záznamy - odehráno více než 200 celovečerních představení. Do této statistiky nejsou zahrnuta představení jednotlivých dětských souborů, které v letech 1969 - 2004 rovněž vystupovaly.
V letech 1980 až 1993 byl poběžovický soubor hlavním organizátorem soutěžních přehlídek amatérských divadelních souborů okresu Domažlice.
Soubor se také aktivně zúčastnil celonárodní akce Ochotníci na pomoc Národnímu divadlu.

 
 

navštivte www.pobezovice.cz

 
 
webmaster